Bu yazı “dupof.com” adlı internet sitesinin ziyaretçilere karşı yükümlülüklerini, sorumluluklarını ve bahsi geçen internet sitesini ziyaret eden kişilerin sorumluluklarını tanımlamak için oluşturulmuştur.

1-) İnternet Sitesinin Sorumlulukları

2-) Ziyaretçilerin sorumlulukları

3-) Yorum Politikası

Dupof.com'da disqus yorum sistemi kullanılmaktadır. Bu yüzden yapılan bütün yorumlar disqus.com veritabanında tutulmaktadır. 12 Ağustos 2016 tarihinden beri yorumlar otomatik onaylanmaktadır. Zararlı veya politikalarımıza uygunsuz düşen yorumlar yöneticler tarafından veya ziyaretçilerin şikayet etme (flag) sistemi tarafından engellenebilmektedir. 3 kere (flag) şikayet edilmiş yorumlar yönetici onayına sunulmak üzere görüntülemeden kaldırılır.

Lütfen yorumlarınızda türkçeyi doğru bir şekilde kullanın. Küfür/hakaret veya diğer olumsuz davranışlardan kaçının. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

4-) İnternet sitesinde paylaşılan içerikler ile ilgili bilgilendirme

Bahsi geçen internet sitesi 6 Haziran 2014 tarihinde açılmıştır ve kurulduğu günden beri kendisini sürekli geliştirmektedir. İnternet sitesinin asıl amacı tatillerle ve diğer geri sayılabilen günlerle ilgili ziyaretçilerini bilgilendirmektir.

5-) Sitede yer alan ziyaretçi sayaçları hakkında bilgilendirme

Dupof.com ve dupof.com subdomainlerinden oluşan sitelerde; işlem yaparken yaptığınız işlemler kesinlikle 3. Şahıslar tarafından kullanılmamaktadır. Bahsi geçen internet sitesi/siteleri bu konu da çok titiz davranmaktadır.

Bahsi geçen sitelerde gezerken sizi “Google analytics” sayacı yaptığınız işlemleri kayıt etmektedir. Bu işlemleri kayıt etmek kötü bir şey olarak algılanmamalıdır. Bahsi geçen internet sitesi; sitesine gelen ziyaretçilerin nelere baktığını, hangi kategorilerin daha yoğun olduğunu vb. istatistiki bilgi için bu işlemler yapılmaktadır.

Bahsi geçen internet siteleri hiçbir şekilde sizin bilgisayarına sizden izinsiz bir şey yüklemez veya kurmaz.

Bahsi geçen internet sitesi, sitesine ekleyeceği/eklediği reklam networkleri kendi sayımlarını doğru yapmak ve iyi bir ücretlendirme yapmak için sizin ziyaret verilerinizi incelebilirler. Bu reklam şirketleri büyük şirketlerdir ve sizin bilgisayarınıza kesinlikle zarar verici şeyler yüklemezler. (not:şuanda sitemizde google adsense reklamları kullanılmaktadır.)

6-) CPU Tüketimi Hakkında Uyarı

Bahsi geçen internet sitesi, zaman zaman yeni çıkmış para kazanma yöntemlerini site üzerinde deneyebilir. Bu yöntemler denendiği zaman CPU'nun %20-30 u yapılan deneme yüzünden harcanabilir. Bahsi geçen internet sitesi bu tarz denemeler sırasında kullanıcılarını bilgilendirecek bir duyuru yayımlamaktadır.

7-) Politikanın değiştirilmesi

Bu politika dupof.com sitesi yöneticileri tarafından herhangi bir zaman diliminde değiştirilebilir.

8-)Politikanın geçerliliği

Bu politika dupof.com internet sitesini ziyaret eden herkes için geçerlidir.

9-) Politikanın kabul edilmesi

Bu siteyi (dupof.com) ziyaret eden herkes bu kullanım politikasını okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.